WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ O PEELINGACH KWASOWYCH W DOMOWEJ PIELĘGNACJI

Czy znasz działanie peelingów kwasowych? Dzięki spektakularnym efektom i jednoczesnym prostym użytkowaniu, peelingi na bazie kwasów zdobyły w ostatnim czasie ogromną popularność. Przekażemy Ci wiedzę, dzięki której będziesz mogła wykonać w domu zupełnie bezpiecznie (bez uszkodzeń skóry) powszechnie lubiany zabieg kosmetyczny Ilcsi z użyciem Peelingu Owocowego AHA.

 

Cztery najważniejsze zasady eksfoliacji peelingami kwasowymi

  1. Jeśli posiadasz skórę wrażliwą na histaminę lub kapsaicynę, ten zabieg nie jest dla Ciebie, ponieważ Maska Paprykowo-Ziołowa zawiera składniki, które będą dla Ciebie szkodliwe.
  2. Unikaj peelingów kwasowych, jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią!
  3. Używaj peelingów kwasowych tylko od jesieni do wiosny ze względu na jego działanie fotouczulające.
  4. Przy tak intensywnych kuracjach złuszczających bezwzględnie unikaj opalania w solarium i na słońcu, a także nie stosuj innych masek peelingujących!

 

 

Kilka uwag, które warto wiedzieć o domowej eksfoliacji peelingami kwasowymi!

  1. Peelingi kwasowe AHA są doskonałe dla skór dojrzałych, odwodnionych, z oznakami starzenia, a także dla cer z przebarwieniami, skłonnych do stanów zapalnych oraz tłustych, łojotokowych, wrażliwych, trądzikowych a nawet z trądzikiem różowatym. Wykorzystaj je też do zwiększenia skuteczności zabiegów na cellulit i rozstępy. Świetnie sprawdzają się również w leczeniu zapalenia mieszków włosowych i trądziku na plecach!
  2. Kuracja trwa trzy tygodnie. W tym czasie zaleca się złuszczanie skóry 6 razy. W pierwszym tygodniu użyj peelingu trzykrotnie tak, aby między zabiegami zachować minimum dwa dni przerwy. W drugim tygodniu kuracji użyj peelingu dwukrotnie, a w trzecim tygodniu zastosuj peeling tylko raz!
  3. Zabieg spowoduje zaczerwienienie skóry, które w zależności od rodzaju cery może utrzymywać się przez wiele godzin po zmyciu maski, dlatego zalecamy stosowanie tego peelingu po raz pierwszy wieczorem, aby zaczerwienienie do rana się złagodziło.
  4. Jeśli podczas stosowania produktu masz nudności lub zauważysz pęcherzyki na naskórku, to znaczy, że nastąpiła reakcja alergiczna. Wtedy natychmiast zmyj maseczkę i wypij wodę z cytryną!

 

Kosmetyki potrzebne do eksfoliacji skóry

Do złuszczania potrzebne są dwa produkty: Peeling owocowy AHA i Maska paprykowo-ziołowa.

 

Peeling Owocowy AHA przeznaczony do delikatnego złuszczania naskórka, zawiera m.in. jabłko, winogrona, nieszpułkę i kwas mlekowy. Produkt usuwa martwe komórki naskórka na powierzchni skóry, wspomaga odnowę skóry, poprawia zdolność wiązania wody i wygładza zmarszczki. Dzięki zawartości owoców Peeling nie uszkadza powierzchni skóry, nawet jeśli pozostaje na niej dłużej niż wymaga tego zabieg.

 

Drugim potrzebnym produktem jest Maska Paprykowo-Ziołowa. Zawarte w niej ostra papryka, szałwia i liść orzecha zwiększają krążenie krwi i limfy, zapewniając w ten sposób skórze odpowiedni dopływ krwi i tlenu, które są niezbędne do procesu odnowy skóry. Maska działa leczniczo i naprawczo na wszystkie problemy skórne. Po zabiegu pozostawia skórę aksamitną, jędrną i sprężystą, a dodatkowo wygładza zmarszczki. Jej rewitalizujące i przeciwzapalne właściwości pozwalają szybko i skutecznie rozwiązać najbardziej uporczywe problemy skórne. Działanie złuszczające kwasów AHA wzmacniamy Maską Paprykowo-Ziołową.

Wykańczając zabieg, aby ukoić skórę, proponujemy zastosować Serum z Owoców Dzikiej Róży.

 

Kolejność czynności zabiegu eksfoliacji kwasowej.

Zacznij od dokładnego oczyszczenia skóry dowolnym Mleczkiem do twarzy oraz Tonikiem. Nałóż jednolicie cienką warstwę Peelingu Owocowego AHA, po czym na wierzch nanieś mniej więcej dwa razy grubszą warstwę Maski Paprykowo-Ziołowej. Dla łatwiejszego zmycia Maski, nałóż na to maskę z gazy, przyciśnij ją na całej powierzchni do twarzy.

 

Czas działania Masek to 35-40 minut, w zależności od szybkości schnięcia. Przez pierwsze 20 minut Maski mogą intensywnie rozgrzewać, ale uczucie to będzie stopniowo ustępować w miarę wysychania.  Zawsze odczekaj pełny czas schnięcia. W przeciwnym razie twoja skóra będzie zaczerwieniona przez dłuższy czas i oczekiwany rezultat może nie zostać osiągnięty!

Po całkowitym wyschnięciu zdejmij Maski, delikatnie odklejając gazę od skóry twarzy od góry w dół. Jeśli na twarzy zostaną resztki produktów, zmyj je. Wykończ zabieg nakładając Serum z Owoców Dzikiej Róży.

 

Rada od nas:

Jeśli jest to twój pierwszy raz z peelingami kwasowymi i masz wątpliwości przed rozpoczęciem zabiegu lub czujesz, że nie masz odwagi zrobić tego sama, skonsultuj się ze swoją kosmetyczką! Pierwszy zabieg zalecamy wykonać od początku do końca z profesjonalistą, dzięki czemu zdobyte tak doświadczenie będziesz mogła wykorzystać później sama w domu!

0