NATURALNIE, BEZ SKUTKÓW UBOCZNYCH

W poprzednim wpisie wspomniłam o Peelingu owocowym AHA cudownym produkcie na skórę łojotokową, ze zmianami ropnymi. Muszę opowiedzieć, że w związku z produktem mam nie tylko dobre doświadczenia, ale także moje osobiste wspomnienia są miłe.

Osiemnaście lat temu pracowałam w ekskluzywnym salonie kosmetycznym w Abu Zabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie ciekawym doświadczeniem było zobaczyć w jaki sposób mogę osiągnąć skuteczne rezultaty za pomocą delikatnych zabiegów na skórze bardzo problematycznej, ze stanami zapalnymi, skłonnej do trądziku.

W Emiracie wiele osób ma skórę ze stanami zapalnymi, skłonną do trądziku, trądziku różowatego z jednej strony z powodu warunków klimatycznych, a z drugiej strony z powodu niewłaściwego stylu życia. Bardzo popularne więc są tam maseczki zawierające hydrokortyzon, które z uwagi na 1% zawartość substancji aktywnej są wydawane bez recepty. Produkty te są znane z tego, że w krótkim okresie czasu potrafią zapewnić estetyczny wygląd, ale przy długim stosowaniu mogą powodować atrofię skóry i inne skutki uboczne. Skóra staje się bardziej wrażliwa, bardziej podatna na obrażenia nawet przy najmniejszych zabiegach kosmetycznych.

W tamtym czasie na Węgrzech jeszcze nie było mowy o zabiegach mikrodermabrazji, ale tam już były szeroko stosowane. Podczas zabiegu usunęliśmy górną warstwę naskórka za pomocą mikrodermabrazji diamentowej, ale w przypadku wrażliwej skóry żyjących tam ludzi intensywna mechaniczna metoda nie okazała się skuteczna: moje koleżanki po fachu spowodowali natychmiastowe, trwałe obrażenia!

W tym momencie zastosowaliśmy Peeling owocowy AHA. Peeling ten oczyszcza skórę za pomocą skłądnikom aktywnym jabłka, winogron i nieszpułki, a dzięki owocowym składnikom maseczka nie uszkadza skóry nawet po czasie działania, działa na powierzchni skóry. I rzeczywiście, osiągneliśmy doskonałe rezultaty dzięki naturalnym kwasom złuszczającym znajdującym się w owocach!
Po tym, jak nasi klienci zaprzestali stosowanie kremów hydrokortyzonowych, odbudowaliśmy całą warstwę naskórka za pomocą produktów i zabiegów Ilcsi. Uaktywniły się także procesy samoodnawiania skóry i klienci otrzymali od nas w prezencie nową, zdrową, świeżą i wzmocnioną skórę!

Te zabiegi Ilcsi szybko zyskały sławę w Abu Zabi, na tyle, że kilka miesięcy później zostałam zaproszona przez Norę, jedną z córek wówczas popularnego i mądrze zarządzającego Szejka Zayeda. Jej wiadomość brzmiała: przyjadą po mnie i zabiorą wraz z moim salonem kosmetycznym do pałacu, bo ona też bardzo chciała otrzymać taki zabieg.

To był pałac, do którego zwykli śmiertelnicy nie mieli dostępu, mogli wejść tylko na zaproszenie. Z radością spełniłam prośbę, wierząc, że będę mogła nie tylko wejść, ale także wyjść z pałacu. Tak się stało: Nora była bardzo zadowolona skutkami zabiegu, a później z radością korzystała z naszych produktów.

Ta historia też potwierdza tą samą prawdę: w naturze istnieje skuteczne rozwiązanie każdego problemu skóry. Tak jak kiedyś mówiła to i prorokowała ciocia Ilcsi.Wszystkie posiadające certyfikat kosmetyki organiczne firmy Ilcsi przywołują siłę natury – ku zadowoleniu moich klientów.

Niech produkty Ilcsi przyniosą Ci zdrowie i piękno!

 

Szanyi Ágota

Ilcsi Szépítő Füvek
Kierownik ds. profesjonalnych

0