ZOSTAŃ W DOMU… ZE SWOJĄ SKÓRĄ!

Ostatnio dużo pracujemy w domu i ma to zarówno nieprzyjemne, jak i dobre strony. Możemy więcej czasu spędzić ze swoją rodziną – to jest nieoceniony skarb! I jeszcze jedna wspaniała rzecz: siedzenie w domu zapewnia nam możliwość zwrócenia trochę więcej uwagi na pielęgnacji naszej skóry!

Bo w wirze wydarzeń światowych wydaje się, że zapomnieliśmy o tym, że… idzie wiosna. Wiosna, która przynosi dobrą pogodę, ale daje też sporo zadań w zakresie pielęgnacji skóry. W okresie zimowym odporność naszej skóry znacznie spada, skóra staje się blada, potrzebuje witamin z zewnątrz i wewnątrz. Zadbajmy więc szybko o jej odpowiednie odżywienie! Doskonałym rozwiązaniem na to jest linia produktów Ekstra flawonoidowych. Dużo się mówi o flawonoidach: zapewniają skuteczną pomoc organizmowi w budowaniu systemu obrony przed wolnymi rodnikami. Możemy je znaleźć w skórce owoców, w kolorowym miąższu, łodydach, szypułce i nasionach – i dzięki roślinom także w kosmetykach organicznych Ilcsi.

Przedstawiam Ci poniższą, opartą na cudownym działaniu flawonoidów serię zabiegów, które są łatwie do zrobienia także w domu!

 

Seria zabiegów z flawonoidami

Pierwszym krokiem jest oczyszczenie twarzy za pomocą Mleczka to twarzy różanego i Tonika różanego. Róża jest bogata w pektyny oraz ma świetne właściwości nawilżające. Przygotowane na bazie wyhodowanej na bio plantacji Ilcsi czerwonej róży produkty zachowują cudowne działanie odświeżające, ujędrniające kwiatów róży.

Drugim krokiem powien być peeling: równomiernie nanieś na skórę działającą złuszczająco i zmiękczająco Maskę peelingującą ze skrzypem i szpinakiem. (Jednym z najważniejszych składników aktywnych w skrzypie jest zawierający krzem kwas krzemowy, który zapewni Twojej skórze elastyczność.) Po około 10 minutach okrężnymi ruchami zetrzyj wyschnięty peeling, a następnie zmyj pozostałości dużą ilością wody.

Krok trzeci: maseczka należąca do wspomnianej powyżej rodziny ekstra flawonoidowej. Nanieś na skórę cienką warstwę tego cudownego, zawierającego roślinne składniki aktywne czarnej porzeczki, czarnego bzu, melona, winogron i alg produktu. Bogate w flawonoidy rośliny mają silne właściwości antyoksydacyjne, zwiększają przepuszczalność naczyń włosowatych, poprawiają krążenie i dostarczają skórze składników odżywczych, witamin i tlenu. Ponadto mają działanie budujące kolagen i poprawiają sprężystość skóry. Ta maseczka z wyjątkową skutecznością regeneruje zmęczoną, bladą, zniszczoną stresem skórę, dzięki czemu odzyskuje witalność, stanie się zrelaksowana i świeża. Zmyj po 20 minutach!

W czwartym, ostatnim kroku nanieś na skórę Krem ekstra flawonoidowy. Skórę w okolicach oczu nasmaruj Krem pod oczy przeciwstarzeniowy z kwasem hialuronowym.

Nie jest to już częścią serii zabiegów, tylko dobra rada: pozwól skórze swobodnie oddychać, odpoczywać! Jednym z pozytywnych aspektów siedzenia w domu jest to, że możesz uniknąć konieczności codziennego makijażu – Twoja skóra na pewno to doceni!

Niech produkty Ilcsi przyniosą Ci zdrowie i piękno!

 

Szanyi Ágota

Ilcsi Szépítő Füvek
Kierownik ds. profesjonalnych

0