O ŁOJOTOKOWEJ, ROPNEJ, SKŁONNEJ DO TRĄDZIKU SKÓRZE

Zacznijmy „naukę języka skóry” od prawdziwego wyzwania: skutecznej pielęgnacji łojotokowej, ropnej, skłonnej do trądziku skóry. Problem ten dotyczy przede wszystkim nastolatków, ale drastyczne zmiany hormonalne także później mogą pozostawić widoczne ślady na naszej skórze. Nieodpowiednia dieta i niezdrowy styl życia dodatkowo pogarszają sytuację!
Leczenie pełnej trądziku skóry łojotokowej wymaga cierpliwości. Jest bardzo dużo zaskórników do usunięcia, a czyszczenie skóry z powodu ropnych punktów zapalnych może być bolesne. Skóra regeneruje się powoli, ślady trudno znikają. W takim przypadku najpierw zawsze należy wyeliminować stan zapalny. Najbardziej skutecznym sposobem jest 6-tygodniowa seria zabiegów AHA.

Czym jest seria zabiegów AHA?
Są to zabiegi złuszczające oparte na kombinacji Peelingu owocowego AHA i Maseczki paprykowo-ziołowej. Pierwszy zabieg należy zawsze wykonać w salonie kosmetycznym, ponieważ intensywne działanie poprawiające krążenie Maseczki paprykowo-ziołowej powoduje silne zaczerwienienie się skóry. To trwająca nawet kilka minut intensywne uczucie jest spowodowane głównym składnikiem aktywnym stosowanej w kosmetyku ostrej papryki, kapsaicyną, i lepiej, gdy jest w pobliżu specjalista, który może wyjaśnić nam co się dzieje z naszą skórą.

Kapsaicyna ma również interesujące powiązanie z Węgrami, ponieważ jej działanie fizjologiczne po raz piewszy zostało udowodnione przez niedawno zmarłego zdobywcy nagrody Széchenyi, profesora János Szolcsányiego, który w swoich badaniach odkrył nowy mechanizm kontroli neuronów. Zaczerwienienie się skóry jest więc zaskakującą, ale normalną konsekwencją, którą można postrzegać jako ekscytujące doświadczenie! Jak zwykle moi goście mówią: „tak dobrze, że moja skóra znów odżyła, pracuje i w końcu coś się dzieje! z nią!” Po tej rewelacji, oczywiście, zadbamy także o użycie dopowiednich łagodzących produktów i zabiegów.

W celu uzyskania długotrwałego efektu polecam zastosowanie odżywiającego skórę zabiegu AHA w pierwszym tygodniu trzy razy, w drugim tygodniu dwa razy, a później jeden raz w tygodniu.

Zapobiegnij problemowi!
Wyprzedźmy problemy i wprowadźmy procedurę rutynowej pielęgnacji skóry do wykonania w domu, dzięki której możemy ograniczyć możliwość powstawania trądziku! Niezwykle ważne jest zapewnienie równowagi naszej skóry oraz odpowiednie połączenie produktów do codziennej pielęgnacji i zabiegów profesjonalnych. Może to spowodować niemal natychmiastowe delikatne, pozytywne zmiany!

W tym celu należy wybrać takie produkty, kosmetyki, które nadają się do zwiększenia metabolizmu komórkowego i krążenia krwi. Warto pomyśleć o zastosowaniu produktów składających się z roślin leczniczych o działaniu dezynfekującym, ponieważ zwiększają one elastyczność skóry. Zadbajmy o ograniczenie zwiększonej produkcji oleju skóry i normalizację produkcji sebum. Niezbędne jest także stosowanie przeciwzapalnych, łagodząych produktów.

Skóra łojotokowa, ropna, skłonna do trądziku szybciej się normalizuje, jeśli oprócz zabiegów AHA będziemy też dbać o domową pielęgnację skóry. Po 2 tygodniach stan zapalny skóry złagodnieje do lekkiego problemu kosmetycznego i będzie można wykonać zabieg kosmetyczny, oczyszczający – który warto od czasu do czasu wykonać.

Codzienna pielęgnacja skóry
Rozpocznij dzień od Tonika różanego, którego składniki aktywne normalizuą działanie gruczołów łojowych. Następnie użyj Serum z owoców dzikiej róży, które dzięki składnikom aktywnym zawartego w serum owoców dzikiej róży oraz naturlanym flawonoidom i witaminie C działa kojąco i przeciwzapalnie. Możesz zatuszować trądzik za pomocą Korektora ichtiolowego, który jest szczególnie przydatny dla młodych ludzi, a zawartość ichtiolu i tlenku cynku w korektorze łagodzi stan zapalny skóry.

W razie potrzeby możesz przygotować płynny „podkład leczniczy” z użyciem Serum matująco-kryjącego, Kremu piankowego z owoców dzikiej róży i Korektora ichtiolowego. Wyjmij z każdego porcję wielkości pół ziarnka grochu, dokładnie wymieszaj i delikatnie nanieś na skórę lekko naciskając opuszkami palców. Mieszanka ta wspomoże równomiernie przykryć niedoskonałości skóry, a aktywne składniki będą wywierać korzyste działanie przez cały dzień!
W ramach wieczornego etapu codziennej pielęgnacji użyj Mineralny koncentrat do mycia do wieczornego mycia, który usuwa warstwę oleistą z powierzchni skóry i normalizuje zwiększoną aktywność gruczołów łojowych. Normalizację działalności gruczołów możesz wspomóc także Tonikiem siarkowym. Następnie możesz zastosować zwiększające odporność skóry Serum siarkowe, a pryszcze możesz punktowo pokryć za pomocą Korektora ichtiolowego.

Niech produkty Ilcsi przyniosą Ci zdrowie i piękno!

 

Szanyi Ágota

Ilcsi Szépítő Füvek
Kierownik ds. profesjonalnych

0